۰۳ تیر ۱۳۹۸
تیر ۳, ۱۳۹۸

پرسش و پاسخ جراحی بینی

0 دیدگاه

پرسش و پاسخ جراحی بینی

پرسش و پاسخ جراحی بینی : متقاضیان جراحی بینی در رابطه با عمل بینی سوالات بسیاری در ذهن خود دارند و به دنبال پاسخی مناسب و مطمئن برای سوالات خود می باشند. ( جراح بینی اصفهان )

در این مقاله قصد داریم به برخی از  پرسش و پاسخ جراحی بینی  متداول اشاره کنیم.

عمل بینی درد داره؟

بروز درد یکی از عوارض موقتی و عمومی جراحی بینی می باشد که تمامی افرادی که تجربه عمل بینی را داشته اند آن را تجربه کرده اند.

جراح بینی ، عمل جراحی بینی را با ایجاد برش انجام می دهد و طبیعی است که محل زخم با درد همراه خواهد بود.

درد ناشی از جراحی بینی برای بیمار قابل تحمل بوده و با مصرف مسکن های تجویز شده توسط جراح بینی به مقدار قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

چرا ورم بینیم نمیخوابه ؟

ورم پره های بینی بعد از عمل ، ورم نوک بینی بعد عمل و به طور کلی ایجاد مقداری تورم و کبودی بعد از عمل جراحی بینی از دیگر عوارض موقتی است که طبیعی بوده و به مرور زمان رفع شده و با انجام مراقبت های لازم می توان در روند فروکش کردن آن تسریع ایجاد کرد.

افراد باید به این نکته توجه کنند که زمان لازم برای فروکش کردن کامل ورم های ناشی از جراحی بینی ۱ سال بوده و بعضاً در مواردی چون بینی های بسیار گوشتی ، ۲ سال زمان لازم است تا ورم بینی به طور کامل فروکش کند.

رابطه زناشویی بعد از عمل بینی مجاز است؟

رابطه جنسی با بروز هیجان همراه بوده و هیجان موجب تورم بینی خواهد شد.

بنابراین توصیه دکتر مهدی قدیری ، جراح بینی اصفهان به افراد این است که در دو هفته اول بعد از جراحی بینی اقدام به برقراری رابطه جنسی نکرده و بعد از گذشت ۲ هفته در موقعیت هایی اقدام به برقراری رابطه زناشویی نمایند که به سر و بینی فشار وارد نگردد.

چسب بینی را حتماً باید استفاده کرد؟

استفاده از چسب بینی در دو هفته اول بعد از عمل بینی ، از این جهت که بر بهتر فرم گرفتن بینی و سرعت بخشیدن در فروکش کردن تورم تاثیرگذار است ضروری بوده و بعد از ۲ هفته در صورتی که فرد تمایلی به فروکش کردن سریع تر تورم نداشته باشد، می تواند از چسب بینی استفاده نکند.

هزینه عمل بینی چقدر است؟

تعیین هزینه جراحی بینی به عوامل مختلفی همچون:

نوع بینی

میزان ایرادات موجود در بینی

هزینه کلینیک یا بیمارستان

دستمزد جراح

و غیره بستگی داشته و هزینه دقیق عمل بینی بعد از معاینه دقیق بیمار توسط جراح بینی تعیین خواهد شد.