۰۳ تیر ۱۳۹۸
تیر ۳, ۱۳۹۸

شکست را خوب قورت دهید

0 دیدگاه

شکست را خوب قورت دهید

از نظر برنارد مار – نویسنده کتاب های تجارت و موفقیت – همه افرادِ واقعا موفق، یک ویژگی مشترک دارند: همه آنها تمایل شدیدی برای پیشرفت و موفقیت دارند و هرگز دست از کار نمی کشند.

البته موفقیت جنبه های مختلف دارد: موفقیت در شغل و حرفه، در زندگی خانوادگی، ارتباطات فردی، روابط اجتماعی، اعتقادات مذهبی، کارهای بشردوستانه، فعالیت های ورزشی و سرگرمی های مورد علاقه همه حوزه های مختلف موفقیت هستند.

به طور کلی باید گفت، هیچ راهکار مشخص و واحدی برای تضمین موفقیت افراد مختلف وجود ندارد. همه افرادی که ما اکنون آنها را به عنوان موفق ترین انسان های روی کره زمین می شناسیم، شکست های بسیاری در زندگی خورده اند اما هرگز از تلاش دست نکشیده اند. همه آنها مصرانه در مسیر هدف خود حرکت کرده و در آخر به آن جایی که می خواسته اند، رسیده اند.

برای الگو و الهام گرفتن از روحیه قوی این افراد ۹ نمونه از افراد موفق که شکست آنها منجر به موفقیتشان شده است را برایتان انتخاب و معرفی کرده ایم.

۱٫ هنری فورد
هنری فورد، موسس کمپانی بزرگ خودروسازی فورد موتورز است که در مسیر موفقیت خود بارها شکست خورد اما همچنان ادامه داد. نخستین تلاش وی برای تولید موتور خودرو، پس از یک سال و نیم تعطیل شد زیرا سهام داران شرکت به موفقیت و درست بودن اهداف او شک داشتند. در نتیجه، فورد پول نقد بیشتری برای خود جمع کرد و دوباره از نو تلاشش را سر گرفت و این بار به تنهایی کمپانی خود را راه اندازی کرد.

اما یک سال بعد دوباره مجبور به تعطیل کردن کارخانه شد. صنعت خودروسازی، فورد را به عنوان یک انسان ناموفق می شناخت اما او هرگز مایوس نشد و این حرف ها او را از ادامه کار منصرف نکردند. او سرمایه گذار دیگری پیدا کرد و با هم کمپانی «فورد موتورز» را راه اندازی کردند و اکنون به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های خودروساز در دنیا فعالیت دارد.